S/alık Oltası

S/alık Oltası

İsminden de anlaşılacağı üzere köşemiz trolle avcılığa karşı, meşreben Beşiktaş Çarşı, dillerde Enver Paşa marşından yanadır. Alıkların ittihadı temel gayemiz, gezen tavukların hürriyeti yegâne çaremizdir. Kaz gelecek yere feda edilen piliçlerden alınan başlık parasına töreden karşıyız. Öyle ki bu meselde kazlar dahi himayemiz altında olup bir tüyünü bin elyaf yastığa değişmeyiz. Kaz tavuk berdeli her daim gündemimizde olacak, muhteris, hain, ikiyüzlü saksağanlara asla yumurta kaptırmayacağız.
Kızıl Elma mefkûresine inanan her balıkçı gibi oltamızın ucuna taktığımız solucan değil elma kurdudur. Kurda nice muhabbetimiz olsa da insan olmamızdan sebep, insan insanın kurdudur. Dolayısıyla ve bittabi okyanus tüm denizatlarının yurdudur. Ayrımcılığı, insan haklarına gereksiz önem verip hayvan haklarını kulak ardı etmeyi reddediyoruz. Kavgada ayrımcılığı, dövüşte adam kayırmacılığı, insan haklarına gereksiz önem verip hayvan haklarını kulak ardı etmeyi reddediyoruz. Hayvan denince haşa huzurdan merkep ve katanalara haksız ithamlarla yaklaşılması, karasineğin arının önünde rencide edilmesi, günü birlik safa peşindeki kelebeğin cânım hamam böceğine tercih edilmesi, mücadele edeceğimiz hususların başında gelecektir.
‘Toplu taşım’ araçları olan otobüs, minibüs, metrobüs, servis, vapur, can yeleği, tekne ve bilumum tekerlekli tekersiz, motorlu motorsuz taşım araçlarının münasip yerlerine düdük takılmasını teklif ediyoruz. Düdüklü tencere düzeneğini hayatın tüm alanlarına şamil kılamayan akla biz akıl demez, olsa olsa ardıma takıl deriz. Milletimizin bütün meselelerinin farkındayız ve dahi çözümü bizdedir. İsmet Abinin teknik olarak hayranı olmamız, ‘Allah adamı iddiasından vurur’ mottosuna feveranımızı engellemez! Kimse kusura bakmasın! Allah adam vurmaz! Rabbimiz bizimledir. Başına inşaallah konmamış iddiamız yoktur. Dü canlara karnımız toktur. Zira dokuz can kedide değil bizdedir.
Tanışma faslının makbulü kısa, müşteri ziyaretinin makbulü siparişi bol olandır. Memnuniyetlerinizi doğrudan bize, şikâyetlerinizi kör kuyulara haykırınız. Aklı olan Midas’tan ibret alır, bize bulaşmaz. Akıl ile alık arası bir kısa mesafedir! Uzun yolları takılmadan aşanlara selam olsun. Çizmesini çeken girsin dümen suyumuza… Enginlere sığmayıp yırtalım ağları, hortlaklara değişmeyelim yarı yolda sağları…
Haşiye: Yazımızda ana fikir aranması kanaatimizce babalık hukukuna terstir. Varsa da hiçtir!